Τύρναβος – Εθνικής Σερρών 2-0 (photos)

Την αποφυγή του απ’ ευθείας υποβιβασμού και την είσοδό του στα play outs του Βορείου ομίλου πανηγύρισε ο Τύρναβος, μετά τη νίκη του 2-0 επί του Εθνικού Σερρών.

Οι Θεσσαλοί ευτύχησαν να «σφραγίσουν» την αποφυγή του υποβιβασμού, απ’ την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, χάρις σε δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά, μια και ο Λαμπρόπουλος στο 83’ άνοιξε το σκορ και στο 94’ ο Αλεξίου διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Αρχικά, το παιχνίδι άρχισε με πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή από τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 24’ με το χαμένο πέναλτι του Κυριάκου, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά το δεύτερο σουτ πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Τύρναβος συνέχισε να πιέζει, πέτυχε γκολ στο 54’ με τον Γεωργίου, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ, αλλά στο 83’ ο Λαμπρόπουλος με δυνατό σουτ, έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους και στις καθυστερήσεις του ματς, ο Αλεξίου, στο δεύτερο δοκάρι με προβολή, διαμόρφωσε το 2-0, σφραγίζοντας τη νίκη για την ομάδα της Θεσσαλίας.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Λαμπρόπουλος, Παληγεώργος, Στεργιανός, Σουλιώτης, Ντατίδης, Μιλουτίνοβιτς, Κυριάκος (46' Ποκόνγκ), Γεωργίου, Γκούρτσας (65' Αλεξίου), Χαλούλος (52' Όττα).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Αλέξης Αλεξίου): Γούπος, Αγγελίδης, Παπαϊωάννου, Κοντσίδης, Παναγιωτίδης, Χατζηδημητρίου, Ανδρέου (67' Κραβαρίτης), Κρεββατάς, Δούμτσιος (80' Νικολίτσας), Ελευθεριάδης, Τσιλούλης.

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή