Φωκικός – Λαμία 2-0: «Καθάρισαν» στο α’ οι γηπεδούχοι

Με γκολ των Νικολά και Χαριτίδη η ομάδα της Άμφισσας πήρε τη φιλική νίκη απέναντι στους «νεοφώτιστους»

Μπορεί να μην βρεθούν αντιμέτωποι στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Football League αλλά Φωκικός και Λαμία φρόντισαν να… διασταυρώσουν τα ξίφη τους σε φιλική αναμέτρηση την Κυριακή (24/8). Το ματς διεξήχθη στην Άμφισσα με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη, «καθαρίζοντας» το ματς από το πρώτο 45λεπτο. Συγκεκριμένα, ο Μαραντάς είδε αρχικά τον Νικολά και στη συνέχεια τον Χαριτίδη να παραβιάζουν την εστία της Λαμίας πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Φωκικός (Γ. Μαραντας): Γιαννίκογλου, Μουστάκης, Δημητρίου, Καντούτσης, Πολυχρονάκης, Σκαρίμπας, Καρυπιαδης, Σανέ, Χαριτίδης, Καλλέργης, Νικόλα. Έπαιξαν και οι: Ντάμπος, Κορκότζελος, Χαλιώτης, Γεωργουσόπουλος, Βλάχος.

Λαμία (Μ. Τεννές): Γεωργίου, Αντωνίου, Αντωνόπουλος, Λαμπρόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Μκρτσιάν, Μαλισσόβας, Ντάλλας, Ντελέκος, Τσαμούρης, Χαϊκάλης Έπαιξαν και οι: Βασιλόγιαννης, Κωστόπουλος, Φράγκος, Φατιόν, Μουμίν, Καμαρά, Ζουλιώτης, Γαρδικιώτης, Κούρτζουριτς.

Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1
Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία