Εθνικός Γαζώρου: Φιλική τεσσάρα στον Απόλλωνα Αρναίας

Οι Σερραίοι επιβλήθηκαν με 4-0 με σκόρερ τους Πάλλα, Κωνσταντινίδη, Ναστέφσκι και Μαρίνου

Επιτυχημένο κρίνεται το φιλικό «τεστ» του Εθνικού Γαζώρου με τον Απόλλωνα Αρναίας το Σάββατο (23/8). Οι Σερραίοι έδωσαν το πιο δυνατό τους φιλικό κι επικράτησαν με 4-0 αν και στην ανάπαυλα του ημιχρόνου οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Στην επανάληψη λοιπόν οι παίκτες του Μάκη Κατσαβάκη κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το σουτ που επιχείρησε ο Πάλλας, ενώ στη συνέχεια οι Κωνσταντινίδης και Ναστέφσκι με πέναλτι «κλείδωσαν» το ματς, με τον Μαρίνου να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: Κραβαρίτης, Τσουβαλτσίδης, Μερεσιώτης, Κουκόλης, Χρ. Παναγιωτίδης, Δέντσας, Χιζανασβίλι, Πάλλας, Χατζηδημητρίου, Πολύζος, Νικολίτσας. Στο δεύτερο έπαιξαν οι Ναστέφκι, Ναουμτσέφσκι, Κωνσταντινίδης, Μαρίνου, Τσιλούλης.

Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι