Κοκότοβιτς: «Έχουμε πρόβλημα στο σκοράρισμα»

Μέχρι να ξεκινήσουν τα πλέι οφ ο Ολυμπιακός Βόλου μπορεί να διορθώσει αρκετά πράγματα σύμφωνα με τον τεχνικό του

Στο πρόβλημα που έχουν οι παίκτες του να τελειώνουν τις φάσεις στάθηκε ο Ντράγκαν Κοκότοβιτς επισημαίνοντας πως μέχρι να ξεκινήσουν τα πλέι οφ ο Ολυμπιακός Βόλου μπορεί να έχει διορθώσει αρκετά πράγματα.

Μιλώντας τη συνέντευξη Τύπου μετά τη νίκη επί της Επισκοπής ο τεχνικός των Θεσσαλών, ανέφερε: «Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου για την προσπάθεια και για τη νίκη. Στο πρώτο μέρος ήμασταν πάρα πολύ καλοί. Προσπαθήσαμε να μεταφέρουμε στο γήπεδο όσα κάναμε στις προπονήσεις. Είχαμε πολλές ευκαιρίες και πιστεύω πως έπρεπε να καθαρίσουμε στο πρώτο ημίχρονο. Δεχτήκαμε ένα γκολ. Ο αντίπαλος σκόραρε από το πουθενά. Μια ευκαιρία την έκανε γκολ. Τα παιδιά τα πείραξε αυτό το γκολ. Προσπαθήσαμε πολύ στην επανάληψη. Προσπαθήσαμε να βάλουμε τη μπαλα κάτω, δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Δεν μπορώ να πως το πέναλτι αν ήταν ή δεν ήταν. Αυτό που ξέρω είναι πως αν ήμασταν λίγο πιο καλοί στην τελική προσπάθεια, θα είχαμε πολύ μεγαλύτερο αποτέλεσμα υπέρ μας. Είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση και το αποτέλεσμα».

Όσο για τα πλέι οφ, σημείωσε: «Μέχρι να ξεκινήσουν τα μπαράζ θα διορθώσουμε αρκετά πράγματα, κυρίως σε θέματα τακτικής και θα είμαστε έτοιμοι. Έχουμε χρόνο. Το πρόβλημα υπάρχει στο σκοράρισμα. Φτιάξαμε 7-8 κλασικές ευκαιρίες και δεν σκοράραμε. Το μεγαλύτερο πρόβλημά μας είναι αυτό. Θέλουμε δουλειά Καλή επιτυχία στο συνάδελφο για τη συνέχεια».

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα