Ηρακλής Ψαχνών: Έγινε… φορ ο Πατσατζόγλου, 2-1 την Φωστήρα

Με τον Χρήστο Πατσατζόγλου να σημειώνει τα δυο τέρματά του ο Ηρακλής Ψαχνών νίκησε 2-1 τον Φωστήρα και παρέμεινε στην πρώτη τετράδα του Νότιου Ομίλου

Τον ρόλο του… σέντερ φορ ανέλαβε ο Χρήστος Πατσατζόγλου, οδηγώντας τον Ηρακλή Ψαχνών σε μια ακόμη νίκη, αυτή τη φορά με 2-1 επί του Φωστήρα. Ο έμπειρος μπακ-χαφ άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όμως ο Φωστήρας είχε την απάντηση… έτοιμη πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Σεχολάρι να ισοφαρίζει στο 44’.

Τον τελευταίο λόγο στο ματς όμως είχε ο κορυφαίος της αναμέτρησης, Πατσατζόγλου, ο οποίος με… ξερό σουτ στο 65’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και έκανε δώρο Χριστουγέννων στους φίλους της ομάδας του και στους συμπαίκτες του.

Ηρακλής Ψαχνών: Αθανασόπουλος, Μπακομήτρος, Νικολόπουλος, Τζανής, Στουρνάρας, Τσιμόντζι, Φοντακάρο, Πατσατζόγλου, Κοιλιάρας, Τσούτσης, Κρητικός.

Φωστήρας: Μοσχονάς, Βούζας, Ζιάμπαρης, Λεοντίου, Κόντης, Σεχολάρι, Τασουλής, Κακαράς, Αχείμαστος, Ανδρίκος, Εμέκα.