Τηλυκράτης-Οδυσσέας Κορδελιού: Μοιρασιά στη Λευκάδα

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι του Τηλυκράτη με τον Οδυσσέα Κορδελιού στη Λευκάδα, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και στο 33’ ο Ιβανίδης με σουτ έκανε το 0-1. Δέκα λεπτά αργότερα όμως ο Παπαργυρίου αποβλήθηκε σε πέναλτι που κέρδισε ο Τηλυκράτης. Ο Σεϊτάι ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Κραβαρίτης μπλόκαρε.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο δεύτερο ημίχρονο, εκμεταλλευόμενοι και το αριθμητικό πλεονέκτημα. Στο 66’ κέρδισαν νέο πέναλτι για χέρι του Παλάσκα και αυτή τη φορά ο Πούτας ευστόχησε, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Τηλυκράτης: Ταϊρής, Παπακωνσταντίνου, Καταγής, Βαρτζιώτης, Αργύρης (68’ Μεϊντής), Ηλίας (60’ Κούσης), Μάντζιος, Χάμος (46’ Ιωαννίδης), Πούτας, Σεϊτάι, Σαχινίδης

Οδυσσέας Κορδελιού: Κραβαρίτης, Λαμπάκης, Αγγελίδης, Παπαργυρίου, Παλάσκας, Ιβανίδης, Λαζαρίδης, Σάρρος, Κυριακίδης (46’ Αντωνιάδης), Ευθυμιάδης (85’ Σαββαΐδης), Αχαλινόπουλος (90’ Σάλιβαν)