Πιερικός: Αιχμές Γκουλή για τη διαιτησία

Ευθείες βολές προς τον Ηρακλειώτη διαιτητή Φουκάκη εξαπέλυσε ο Νίκος Γκουλής μετά το τέλος του αγώνα Πιερικού – Απόλλωνα Σμύρνης που βρήκε την ομάδα της Κατερίνης να έχει υποστεί εντός έδρας ήττα.

Ο προπονητής του Πιερικού έκανε λόγο για «δώρο από την Κρήτη», προσθέτοντας βέβαια πως και τα λάθη είναι μέσα στο παιχνίδι:

«Η γνώμη μου είναι πως έγινε ένα κακό παιχνίδι, με δύναμη και ένταση. Το πρώτο ημίχρονο θα συμφωνήσω πως κι εμείς δεν ήμασταν έτσι όπως έπρεπε. Έχω την εντύπωση ότι το πέναλτι ήταν ένα δώρο από την Κρήτη, η γνώμη μου είναι αυτή. Δεν θέλω να κατακρίνω το διαιτητή, τα λάθη είναι μέσα στη ζωή και ένα γκολ έκρινε το παιχνίδι. Όπως, άλλωστε, φαινόταν ότι θα πάει το ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε με περισσότερη αποφασιστικότητα, αν και με λιγότερο παίκτη και εν συνεχεία με δύο λιγότερους, αλλά αυτό είναι μέσα στο ποδόσφαιρο και αυτό μας πικραίνει. Καλή συνέχεια στον Απόλλωνα και εμείς να σκύψουμε με αφοσίωση για να δούμε τι θα κάνουμε την επόμενη μέρα. Έχουμε και πολλούς παίκτες που δεν θα παίξουν στο ματς της Κυριακής με τη Δόξα Δράμας και είναι σημαντικοί», είπε χαρακτηριστικά.

Σε ερώτηση, εξάλλου, γιατί δεν χρησιμοποίησε δεξί μπακ και κατέβασε την ομάδα με πέντε στόπερ τόνισε: «Το θέμα είναι που έπαιξαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο... Μην υποτιμάτε τους παίκτες μας...».

Από πλευράς των παικτών μίλησε ο Αστέριος Νίκου που τόνισε πως ο Πιερικός ρίσκαρε αλλά δεν του «βγήκε».

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50