Διλινάτα-Εθνικός Σαγέικων 1-2

Την μοναξιά της κορυφής στον 12ο όμιλο μπαράζ ανόδου απολαμβάνει ο Εθνικός Σαγέικων, καθώς επικράτησε 2-1 των Διλινάτων στην Κεφαλονιά.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8’ με καρφωτή κεφαλιά του Φωτόπουλου. Το 2-0 για τον Εθνικό έγινε δέκα λεπτά αργότερα (18’), με σουτ του Αθανασόπουλου έξω από την περιοχή.

Τα Διλινάτα προσπάθησαν να πιέσουν για τη μείωση του σκορ, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να σκοράρουν στις καθυστερήσεις. Μετά από προωθημένη πάσα του Σεμπάστιαν, ο Αναλυτής πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα και έγραψε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Τραυματίας αποχώρησε στο 80’ ο Μπατέλος του Εθνικού, καθώς χτύπησε στο γόνατο.

ΔΙΛΙΝΑΤΑ: Καλαφάτης, Λάσκαρης, Αναλυτής Θ., Μίρτο, Μανώλης, Χρουσχέλ, Κουσαθάνας (46’ Κατσούρης), Τζωρτζάτος Δ., Αναλυτής Γ., Τσάγκος (63’ Ζαΐμι), Μηλιώνης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ: Οικονόμου, Μπατέλος, Μπακούλιας, Ν. Ιωάννου, Τσολόπουλος, Αβράμης, Παναγόπουλος, Τζίφας (70’ Καραχάλιος), Φωτόπουλος, Μπαλαλάς, Αθανασόπουλος.

Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό