Νίκη ελπίδας στη Σκύδρα για τον Οδυσσέα Αναγέννησης

Αγχωτική νίκη που του δίνει το δικαίωμα να ελπίζει για πλασάρισμα στην 10η θέση που οδηγεί στα πλέι άουτ, πέτυχε με 3-2 επί του Αετού στη Σκύδρα, ο Οδυσσέας Αναγέννησης.

Οι φιλοξενούμενοι χρειάζονται άλλους τρεις βαθμούς, πλέον, στην έδρα τους επί του Τηλυκράτη την τελευταία αγωνιστική και ταυτόχρονα ήττα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Ηράκλειας από τη Νίκη Βόλου.

Το ματς

Οι Σερραίοι έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους, αφού προηγήθηκαν μόλις στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Ξανθόπουλου. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν για να ισοφαρίσουν στο 35’ με τον Μαντζιούνη, με την ομάδα του Νίκου Κουσουτζή να παίρνει ξανά το προβάδισμα με 2-1 με τέρμα του Μπασιούκα στο 45’. Το ματς είχε φινάλε θρίλερ, αφού ο Αετός Σκύδρας έκανε το 2-2 στο 89’ με τον Λεκάκη, για να έρθει ο Κεφαλάς και να χαρίσει τη νίκη στον Οδυσσέα Αναγέννησης με 3-2 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΕΤΟΣ ΣΚΥΔΡΑΣ: Σιμψέρης, Κυριακίδης, Ορφανίδης, Σαπανίδης, Κεφαλίδης, Λεκάκης, Μπρέγκου, Χαρμάνας (82 Ιωαννίδης), Ματζιούνης, Παπαστεργίου (55 Οφίδης), Ξόμπλιος (75 Παπαστεργίου).

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓ.: Ματενόγλου, Λαμπερνάκης, Ζάντσιος (75 Μαγγανάς), Καρυπίδης, Χατζάκος, Δελής ( 85 Κιουρτζίδης), Ξανθόπουλος, Πούπης, Μπάκανος, Μπασιούκας, Τάτσιος (60 Κεφαλάς).

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ