Τζαναβάρας: «Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου»

Ο προπονητής του Βύζαντα Μεγάρων, Παναγιώτης Τζαναβάρας είναι αισιόδοξος για την παραμονή.

Έπειτα από την ισοπαλία (0-0) με τον Θρασύβουλο ο τεχνικός της ομάδας των Μεγάρων δήλωσε: «Θέλαμε πάρα πολύ το παιχνίδι και νομίζω ότι το δείξαμε. Πιστεύω με τους τρεις πόντους θα εξασφαλίζαμε κατά ένα ποσοστό τη σωτηρία μας. Στις αρχές των ημιχρόνων ο Θρασύβουλος ήταν καλύτερος, στη συνέχεια όμως ήμασταν εμείς καλύτεροι.

Χάσαμε πολλές ευκαιρίες και η ισοπαλία δεν ήταν αυτό που θέλαμε, αλλά σύμφωνα με τα άλλα αποτέλεσμα μπορούμε να πούμε πως είναι ένα θετικό αποτέλεσμα. Άλλωστε παίζαμε με μία εξαιρετική ομάδα. Έχουμε εμπιστοσύνη στους παίκτες μας και θα κάνουμε την προσπάθεια μας για να κατορθώσουμε το στόχο μας που είναι η παραμονή. Καλή συνέχεια στον Θρασύβουλο».

Εκ μέρους των ποδοσφαιριστών ο Σεραφείμ Μωυσίδης είπε: «Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μας. Κάναμε μία πάρα πολύ καλή εμφάνιση και προσπάθεια. Σταθήκαμε άτυχοι, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, καθώς πιστεύω με λίγο παραπάνω τύχη θα μπορούσαμε να το είχαμε πάρει το ματς. Η προσπάθεια μας συνεχίζεται. Με την ίδια σοβαρότητα και όρεξη θα μπορέσουμε να πάρουμε τους βαθμούς που χρειάζονται στα επόμενα ματς και θα πετύχουμε τους στόχους μας και θα σωθούμε».

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη