Παπαγεωργίου: «Μόνο η ΑΕΛ στο γήπεδο…»

Ο σκόρερ της ΑΕΛ, Θανάσης Παπαγεωργίου τόνισε ότι οι «βυσσινί» ήταν καλύτεροι της Καλλονής.

Ο σκόρερ της θεσσαλικής ομάδας, Θανάσης Παπαγεωργίου μίλησε, εκ μέρους των παικτών, στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα με την Καλλονή: «Νομίζω πως ήταν ένα παιχνίδι όπου στο πρώτο ημίχρονο κάναμε πάρα πολλές ευκαιρίες και ήμασταν άτυχοι που δεν σκοράραμε. Γνωρίζαμε ότι αν βάζαμε πρώτοι γκολ στη συνέχεια θα δυσκολεύονταν πολύ να μας απειλήσουν. Όμως ,σταθήκαμε άτυχοι αφού δεχθήκαμε ένα γκολ από στημένη φάση και όχι από ψηλή μπαλιά που ήταν ένα δυνατό σημείο της Καλλονής.

Παρόλα αυτά συνεχίσαμε, κάναμε πολλές φάσεις και στο πρώτο μέρος υπήρχαμε μόνο εμείς στο γήπεδο και όχι η Καλλονή. Στην επανάληψη μπήκαμε το ίδιο δυνατά, πιέσαμε και καταφέραμε να βάλουμε ένα γκολ. Μετά το γκολ συνεχίσαμε να πιέζουμε αλλά δε σταθήκαμε τυχεροί και το ματς κατέληξε 1-1 μάλλον δίκαια.

Για εμάς η απουσία του κόσμου ήταν αρκετά σημαντική, διότι στα τελευταία παιχνίδια έχουμε δείξει ότι μπαίνουμε πολύ δυνατά από το πρώτο λεπτό και σε αυτό συντελεί σίγουρα και η παρουσία του κόσμου. Κάτι που σήμερα μας έλειψε. Ελπίζω στα επόμενα παιχνίδια που ο κόσμος θα είναι κοντά μας να συνεχίσουμε το ίδιο καλά».

-Στα τρία τελευταία παιχνίδια η ΑΕΛ έχει σημείωσε εφτά γκολ. Στα προηγούμενα εφτά είχε πετύχει μόλις ένα. Τι έχει αλλάξει στην ομάδα και παίζει τόσο καλύτερα στην επίθεση;

«Από την πλευρά τη δική μου πιστεύω ότι μετά τα Χριστούγεννα με τις πολλές αλλαγές που έγιναν τόσο σε προπονητές, όσο και σε παίκτες αλλά και τους πολλούς τραυματισμούς που είχαμε, δεν καταφέραμε να έχουμε ένα σταθερό κορμό, μια σταθερή ενδεκάδα, σε συνεχόμενα παιχνίδια. Όπως συμβαίνει στα τελευταία παιχνίδια όπου η ΑΕΛ έχει δείξει να έχει μια ομοιογένεια, κάτι που φαίνεται μέσα στο γήπεδο».

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1