Κυπαρισσία – Αστέρας Αμαλιάδας 0-0

Στο 0-0 έμειναν η Κυπαρισσία με τον Αστέρα Αμαλιάδας, σε έναν αγώνα που αδικείται από το σκορ.

Η Κυπαρισσία κόντρα στον Αστέρα Αμαλιάδας τα έκανε όλα, εκτός από το να βάλει γκολ. Έτσι έμεινε στο 0-0 και έχασε την ευκαιρία να πετύχει μία μεγάλη νίκη, την οποία άξιζε 100%.

Η πρώτη καλή στιγμή έγινε στο 16' όταν μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Μακρή από αριστερά, οι Ρούνης και Δαβουρλής μπερδεύτηκαν μεταξύ τους, η μπάλα στρώθηκε στον Δαραμάρα που σούταρε ψηλά άουτ από καλή θέση.
Ο Δασκαλάκης στο 39' δοκίμασε το πόδι του από μακρινή απόσταση, όμως το σουτ του δεν βρήκε στόχο.
Τρία λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι όταν σε σέντρα του Παναγόπουλου, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μαργαρώνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν ακόμη περισσότερο όμως και πάλι δεν βρήκανε τρόπο να στείλουνε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Μπέλι, Δασκαλάκης, Γεωργόπουλος, Λυδιώτης, Στρατικόπουλος, Ανδρουτσής, Μοροσάνου (83' Μπούρδος), Μακρής (55' Κιούτακ), Δαραμάρας, Παναγόπουλος, Μανδραπήλιας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Τρυφωνόπουλος, Φερεκίδης (95' Ζώντος), Γκέρτσος, Γ. Παρασκευόπουλος, Δαβουρλής, Νούλας, Γκρίλλας (91' Καμαρινός), Α. Παναγιωτόπουλος, Μαργαρώνης (58' Χ. Παρασκευόπουλος), Ρούνης, Παπαθεοδώρου.

Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό