Δυναμικοί οι… Ντάιναμο

Οι Χιούστον Ντάιναμο κέρδισαν με 3-1 τους Σιάτλ Σάουντερς πετυχαίνοντας δύο γρήγορα γκολ.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η πρώην ομάδα του Σέρχιο Κόκε προωθήθηκε στις προνομιούχες θέσεις της ανατολικής περιφέρειας με 27 βαθμούς. Πάντως απαιτήθηκαν δύο γρήγορα γκολ, για να πάρουν οι Ντάιναμο τον έλεγχο του σκορ και της αναμέτρησης.

Στο έβδομο λεπτό, ο Κόλιν Κλαρκ σκόραρε με κοντινό σουτ και με παρόμοιο τρόπο διαμόρφωσε το 2-0 στο 23ο λεπτό ο Μπράιν Τσινγκ. Στο 31ο λεπτό, ο Ουίλ Μπρούιν τραυματίστηκε και η ομάδα του Χιούστον απώλεσε τον βασικό της επιθετικό. Οι γηπεδούχοι ανησύχησαν επίσης για το… αποτέλεσμα στο 37ο λεπτό, όταν ο Αλβάρο Φερνάντεζ μείωσε με πέναλτι.

Ο Τσινγκ, όμως, επανέφερε την τάξη και δικαίωσε την εικόνα της αναμέτρησης στο 70ό λεπτό, αφού το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το 3-1. Έτσι έχασαν το αήττητο τους σερί οι Σάουντερς, που έμειναν στους 38 βαθμούς.

Χιούστον Ντάιναμο: Χαλ, Φρίμαν, Μπόσγουελ, Χάινολτ, Ας, Κλαρκ (90’ Ντίξον), Κάμερον, Ντέιβις, Μοφάτ, Τσινγκ (87’ Γκάρεϊ), Μπρούιν (31’ Ουίβερ).
Σιάτλ Σάουντερς: Κέλερ, Βαλ, Γιάνι, Παρκ, Ράιλεϊ, Φρίμπεργκ, Αλόνσο, Ροζάλες, Φερνάντεζ (78’ Φουσίτο), Λεβέσκ (57’ Γιάκα), Μοντέρο (67’ Νούναν).

Volley League Ανδρών - Ανδρεόπουλος: «Να μην διακινδυνεύουμε τίποτα από αυτά τα παιχνίδια»
ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος 1-1: Ο Γιαννιώτης κράτησε όρθιους τους φιλοξενούμενους
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 0-0: Το απόλυτο μηδέν σε ντέρμπι κακοποίηση! (video+photos)
Live Chat Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 0-0 (Τελικό)

Rapid test: Σε ποια σημεία θα πραγματοποιηθούν έλεγχοι από τον ΕΟΔΥ την Δευτέρα (17/1)

Ηλιούπολη: Επίθεση 50 ατόμων σε αστυνομικό – Του πήραν τον ασύρματο και… τον επέστρεψαν

Θεσσαλονίκη - Βιασμός 24χρονης: Ο εισαγγελέας ψάχνει για κύκλωμα μαστροπείας

Θρίλερ στη Θεσσαλονίκη: Η στιγμή που ακούγεται ο «περίεργος» ήχος τη νύχτα

Οργή της οικογένειας του Νόβακ Τζόκοβιτς: Σκανδαλώδης απόφαση, έχει να κάνει με πολιτικά συμφέροντα

Συγκέντρωση διαμαρτυρίας κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού στο κέντρο της Θεσσαλονίκης

Ευθύμιος Λέκκας στο Newsbomb.gr: Ο σεισμός έγινε στο ρήγμα της Ανατολίας

Αργυρούπολη: Κρίσιμες ώρες για την 40χρονη που ξυλοκόπησε ο σύντροφός της