Αστέρας Δρεπανιακός – Δήλεσι 4 – 1

Ξέφυγε από την τελευταία θέση ο Αστέρας Δρεπανιακός.

Γεννήθηκαν νέες ελπίδες για την σωτηρία του Αστέρα. Εκτός από τους τρεις βαθμούς πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση. Από την άλλη, το Δήλεσι προηγήθηκε στο σκορ, αλλά στην συνέχεια δέχτηκε τέσσερα γκολ.
Στο 20’ ο Οικονομόπουλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Τράκας ισοφάρισε. Στο δεύτερο ημίχρονο, το σκορ πήρε διαστάσεις. Αρχικά, ο Σταυρόπουλος έκανε το 2-1 στο 50’. Ο Γκιόλας έκανε το 3-1 είκοσι λεπτά αργότερα. Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ο Τράκας διαμόρφωσε το τελικό 4-1 στο 90’.
Αστέρας Δρεπανιακός: Παπαγιάννης, Τράκας, Αναγνωστόπουλος, Καχριμάνης (82' Κοκώνης), Καζάς, Αντωνιάδης (58' Μανέτας), Μπαρουτσάκης, Παπασαράντος (67' Μανδύλης Π.), Γκιόλας, Σταυρόπουλος, Ισούφη.
Δήλεσι: Μπουρνιάς, Γκούρλας, Παύλου, Κέντρο, Ιωσήπου, Γκίνκος, Γούγκουλης Λ. (46' Ζάρκος-86' Γκουγκούλης Χ.), Πελώνης, Κατσούλας, Γιώτης, Οικονομόπουλος.

ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός: Επανεκκίνηση από την Τούμπα
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (20/08)
Λαμία-ΑΕΚ: Νέο ξεκίνημα με νίκη θέλει η Ένωση
Μήπως τελικά μία εβδομάδα διακοπές είναι προτιμότερη από δύο;

DPG Network

Τέλος η ενισχυμένη εποπτεία της ΕΕ για την Ελλάδα

Βουλή: Οι χαμηλές προσδοκίες του ΠΑΣΟΚ και οι εκλογές που βλέπει ο ΣΥΡΙΖΑ

Ενέργεια: Τις νέες τιμές ανακοινώνουν οι πάροχοι - Το σχέδιο για απορρόφηση των αυξήσεων

Υποχωρεί ο καύσωνας - Έρχεται σημαντική αλλαγή του καιρού με βροχές και πτώση της θερμοκρασίας

Έκτακτη επιχορήγηση 10 εκατ. ευρώ στον ΕΟΠΥΥ για την covid-19

Ο Ερντογάν, ο Ζελένσκι και το ναζιστικό παρελθόν της πόλης Λβιβ

Super League: Η ΑΕΚ ξεκινά με όνειρα, ο ΠΑΟΚ ψάχνει νίκη «βάλσαμο» - Οι μεταδόσεις της πρεμιέρας

Λαίδη Λουίζ Ουίνδσορ: Η Βρετανίδα γαλαζοαίματη που θεωρείται «το μυστικό όπλο του παλατιού»