«Αφιερωμένο στον πρόεδρο»

Ο Σταυρός Καλυθιών υποδέχτηκε το Τυμπάκι για τον εξ’ αναβολής αγώνα της 5ης αγωνιστικής,όπου  επικράτησε με 4-1 και σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση.

Τα κορίτσια του Σταυρού Καλυθίων στο πρώτο ημίχρονο φάνηκαν πολύ αδύναμα  μετά το πρώτο γκολ του αγώνα που πέτυχε η Βαφάκη στο 25’.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχες εμφανίστηκαν «αναγεννημένες»,  καθώς κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ από τα πρώτα λεπτά. Στο 50’ η Χατζηλιαμή έφερε το παιχνίδι στα ίσια κάνοντας το 1-1. Λίγα λεπτά όμως ήταν αρκετά για να «ξαναχτυπήσει» η Χατζηλιαμά.  Έτσι στο 65’ έκανε το 2-1 για την ομάδα της Ρόδου.
Στην συνέχεια την… σκυτάλη πήραν οι Κουρδούμπα και Γιάτες που σκόραραν στο 78’ και το 83’ αντίστοιχα καθαρίζοντας τη νίκη για την ομάδα τους.

Τα κορίτσια του Σταυρού Καλυθίων αφιέρωσαν την νίκη, στον πρόεδρο της ομάδας τους, ο οποίος δεν βρέθηκε στο γήπεδο, αφού νοσηλεύεται στο νοσοκομείο με πρόβλημα υγείας.

Σταυρός Καλυθιών: Δεστούνη, Φιλλιπάκου (80’ Βασιλειάδου), Χατζηλιαμή, Χέλστρομ, ΓΙάτες, Δράπανου, Μαλιάκα, Κοτσάνη (35’ Κουρδουμπά), Γαϊτάνου, Κτενά (65’ Τερζοπούλου), Ιακωβίδου.

Τυμπάκι: Φωτεινάκη, Χαλκιαδάκη, Βλαχάκη, Βρέντζου, Μπερκάκη,Κωστάκη, Φιτσοδασκαλάκη, Στεφανουδάκη, Τσοπελογιάννη, Χριστοφάκη, Βαφάκη.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (02/05) - Με «αιώνιους» στην Euroleague και Άστον Βίλα-Ολυμπιακός
Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο