«Εσθονική» ισοπαλία

Με γκολ του Τζόελ Λίντπερ στο 41ο λεπτό, οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς απέσπασαν ισοπαλία 1-1 στην έδρα των Σικάγο Φάιρ του Φρανκ Κλόπας.

Ο διεθνής Εσθονός κατέγραψε το 1-0 στην συγκεκριμένη φάση με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι. Πάντως, οι γηπεδούχοι έχασαν περισσότερες ευκαιρίες για γκολ, αλλά μονάχα ο Μάρκο Πάπα έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. Συγκεκριμένα, στο 58ο λεπτό, ο διεθνής με την Γουατεμάλα, στο πρώτο του παιχνίδι ύστερα από το Gold Cup, ισοφάρισε με μακρινό σουτ.

Πλέον, η ομάδα της Νέας Υόρκης έχει 24 βαθμούς σε 17 παιχνίδια. Από την άλλη, οι «φωτιές» ανέβηκαν στους 17 πόντους σε ισάριθμα ματς. Αήττητος, έστω με πολλές ισοπαλίες, παραμένει ο προσωρινός κόουτς του συλλόγου του Σικάγου και πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Φρανκ Κλόπας.

Σικάγο Φάιρ: Τζόνσον, Γκιμπς, Κουέστα, Σεγκάρες, Ανιμπάμπα, Νιάρκο, Πάπα (83’ Φεράρι), Παλαντίνι, Χούσιντιτς (70’ Μπόουν), Μπαρούς (59’ Τσάβες), Οντούρο.
Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς: Κουντούλ, Μίλερ, Κιλ, Σολί, Μέντες, Ταΐνιο, Λιντπερ, Ντε Ροζάριο (94’ Τζόουνς), Μπαλουσί (85’ Ντα Λουζ), Ρίτσαρντς, Ανρί.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1