Σερβία: Φιλική νίκη στην Κύπρο με βασικό Ζίβκοβιτς και αλλαγή τον Γκατσίνοβιτς
Twitter

Με τον αρχηγό του ΠΑΟΚ, Αντριγια Ζίβκοβιτς, να παίζει σε όλο το 90λεπτο, η Εθνική Σερβίας νίκησε 1-0 την Κύπρο σε φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη στην AEK Arena της Λάρνακας.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 7ο λεπτό ο Σεργκέι Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, ενώ στο 11’ ο Αλεξάνταρ Μίτροβιτς έχασε πέναλτι για τους Σέρβους και την ευκαιρία για το 2-0.

Ο στράικερ της Αλ Χιλάλ παραχώρησε την θέση του στο 62ο λεπτό στο μέσο της ΑΕΚ, Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς, ενώ στον πάγκο των «πλάβι» έμεινε ο αριστερός μπακ του Παναθηναϊκού, Φιλίπ Μλαντένοβιτς.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε τoυς αγώνες επιβίωσης στη Super League
Ο... τελικός ΠΑΟΚ - ΑΕΚ κι ο «μύθος» Πετρούνιας: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο