Eredivisie: Όρθια η Ουτρέχτη με κατακπληκτικό τον Τάσο Δουβίκα (vids)

Eredivisie: Φοβερός ο Τάσος Δουβίκας στο εκτός έδρας 2-2 της Ουτρέχτης με τη Ναϊμέγκεν.

Από δύο ενέργειες, η πρώτη ασίστ, ουσιαστικά του Τάσου Δουβίκα, πρώτου σκόρερ στην Eredivisie με 12 γκολ, προήλθαν τα γκολ με τα οποία η Ουτρέχτη κατάφερε να μείνει όρθια στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με τη Ναϊμέγκεν (2-2) για την 25η αγωνιστική.

Ο Ντιμάτα (31' και 48') έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην οικοδέσποινα στο πρώτο ημίχρονο, πριν η Ουτρέχτη στην επανάληψη μειώσει πρώτα (63') με τον Μπας Ντοστ, από ασίστ του Δουβίκα και ισοφαρίσει τέσσερα λεπτά αργότερα (67') με τον Μπουσάιντ. Η φάση ξεκίνησε από τα πόδια του Δουβίκα, ο οποίοος πήρε τη μπάλα λίγο κάτω από τη σέντρα.

Εκτός από τον Δουβίκα, σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης αγωνίστηκε επίσης με την Ουτρέχτη και ο Έλληνας τερματοφύλακας Βασίλης Μπάρκας.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής στην Eredivisie: