Bundesliga: Κορυφή με πεντάρα η Μπάγερν

Bundesliga: Εντυπωσιακή νίκη 5-3 για την Μπάγερν Μονάχου κόντρα στην Άουγκσμπουργκ – Αποτελέσματα και βαθμολογία.

Για την 24η αγωνιστική του Γερμανικού Πρωταθλήματος, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε στο εντυπωσιακό ματς κόντρα στην Άουγκσμπουργκ με 5-3. Όντας πλέον στην κορυφή και περιμένοντας το αποτέλεσμα της Ντόρτμουντ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μπερίσα, αλλά με τέρματα των Κανσέλο, δύο του Παβάρ κι ένα του Σανέ το σκορ έγινε 4-1 από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Μπερίσα μείωσε με πέναλτι με τη συμπλήρωση μιας ώρας, ο Ντέιβις έκανε το 5-2 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Καρντόνα.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Λειψία νίκησε εύκολα με 3-0 την Γκλάντμπαχ, που είχε χαμένο πέναλτι με τον Πλεά στο 0-0. Οι «ταύροι» ανέβηκαν στην τρίτη θέση, με παιχνίδι περισσότερο από την Ουνιόν Βερολίνου που δοκιμάζεται την Κυριακή (13/3) στο Βόλφσμπουργκ.

Η Άιντραχτ έχασε δύο βαθμούς στο γήπεδό της μένοντας στο 1-1 με τη Στουτγάρδη του Ντίνου Μαυροπάνου, που ήταν βασικός κι αναντικατάστατος, ενώ με το ίδιο σκορ ολοκληρώθηκε η συνάντηση στο Βερολίνο, ανάμεσα στη Χέρτα και τη Μάιντς.