Serie A: Η Φιορεντίνα αγχώνει την Μίλαν για την τετράδα (Videos)

Serie A: Νίκη 2-1 της Φιορεντίνα επί της Μίλαν που πλέον ανησυχεί για την συμμετοχή της στο Champions League.

Ήττα για τη Μίλαν στην έδρα της Φιορεντίνα για την 25η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Οι «βιόλα» παρότι δεν έχουν ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο, επικράτησαν 2-1. Κόντρα στους «ροσονέρι» που πλέον πιέζονται για την τετράδα που οδηγεί στο Champions League.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Γκονζάλες να ανοίγει το σκορ με πέναλτι στο 49΄ και τον Γιόβιτς να «κλειδώνει» τη νίκη στο 87΄. Οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν στο 5ο λεπτό του έξτρα χρόνου με τον Τεό Ερνάντεζ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 25ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Νάπολι-Λάτσιο 0-1
(67΄ Βετσίνο)

Μόντσα-Έμπολι 2-1
(19' Κιούρια, 67' Ιτσο-51' Σατριάνο)

Αταλάντα-Ουντινέζε 0-0

Φιορεντίνα-Μίλαν 2-1

(49' πεν. Γκονζάλες, 87' Γιόβιτς - 90+5' Ερναντέζ)

Σαμπντόρια 11

* Η Γιουβέντους έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση 15 βαθμών.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ