Κύπελλο Ιταλίας: Λύγισε την Τορίνο η Φιορεντίνα και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση

Κύπελλο Ιταλίας: Η Φιορεντίνα νίκησε 2-1 την Τορίνο και πέρασε στα ημιτελικά.

Η Φιορεντίνα έγινε η δεύτερη ομάδα μετά την Ίντερ που εξασφάλισε την παρουσία της στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, καθώς επικράτησε με 2-1 της Τορίνο στο «Artemio Franchi» και πήρε την πρόκριση απέναντι στη μαχητική «γκρανάτα».

Οι «βιόλα» πήραν κεφάλι στο σκορ στο 65' με τον Γιόβιτς και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 90ό λεπτό με τον Ικονέ. Η Τορίνο δεν εγκατέλειψε τη... μάχη, μείωσε στο 90'+3' με τον Καραμόχ, όμως στα λεπτά των καθυστερήσεων που απέμεναν δεν μπόρεσε να κάνει κάτι καλύτερο για να στείλει τον αγώνα στην παράταση.

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών του Κυπέλλου Ιταλίας:

Ιντερ-Αταλάντα      1-0

Φιορεντίνα-Τορίνο   2-1

Ρόμα-Κρεμονέζε     22:00

Γιουβέντους-Λάτσιο  2/2

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι