Κύπελλο Ελλάδας: Σκληρό καρύδι ο Απόλλων Παραλιμνίου για Λαμία - Ισοφάρισαν άμεσα οι Σερραίοι (vids)
Intime

Κύπελλο Ελλάδας: Δύσκολα έχει βάλει στην Λαμία ο Απόλλων Παραλιμνίου στην πρώτη «μάχη» των δύο ομάδων στα προημιτελικά.

Οι «κυανόλευκοι» του Παραλιμνίου έγραψαν ιστορία στο Κύπελλο Ελλάδας, καθώς έγιναν η πρώτη ομάδα από την Γ’ Εθνική που παίρνει μέρος στα προημιτελικά του θεσμού. Ωστόσο, ο Απόλλων δεν «σκέφτεται» να σταματήσει εκεί, καθώς έχει βάλει δύσκολα στη Λαμία.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν το μεσημέρι της Τετάρτης (18/01) στο γήπεδο του Πανσερραϊκού και όχι στην φυσική έδρα του Απόλλωνα. Οι δύο «μονομάχοι» χωρίζονται από δύο κατηγορίες, όμως, αυτό δεν έχει φανεί ξεκάθαρα στον αγωνιστικό χώρο.

Η Λαμία ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, καθώς στο 28ο λεπτό, ο Φάνης Τζανδάρης με όμορφο πλασέ έγραψε το 1-0.

Όμως, λίγα λεπτά αργότερα, στο 41ο λεπτό, ο Γκέκας έκανε όμορφη ενέργεια, μπήκε στην περιοχή των φιλοξενούμενων, την κατάλληλη στιγμή γύρισε τη μπάλα στον Ελέζι, ο οποίος σε κενή εστία ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ