Premier League: Η Γιουνάιτεντ πήρε το ντέρμπι του Μάντσεστερ με τεράστια ανατροπή

Premier League: Βρέθηκε να χάνει απ’ τη Σίτι, αλλά η Γιουνάιτεντ έδειξε πως είναι ξανά εδώ ανατρέποντας το σκορ και επικρατώντας 2-1 στο μεγάλο ντέρμπι του Μάντσεστερ.

Το Μάντσεστερ είναι κόκκινο! Τουλάχιστον για τώρα, μετά το θρίαμβο της Γιουνάιτεντ επί της Σίτι. Η ομάδα του Τεν Χαγκ πήρε σπουδαία νίκη, γεμάτη ψυχή και ικανότητα φυσικά. Αν και βρέθηκε να χάνει στη μία ώρα αγώνα, δεν το έβαλε κάτω κι ανέτρεψε το αποτέλεσμα, χαρίζοντας στιγμές έκστασης στους φίλους της που βρέθηκαν στο «Όλντ Τράφορντ».

Ακριβώς με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Τζακ Γκρίλις ήταν αυτός που «έσπασε» την ισορροπία. Ο Άγγλος διεθνής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 των «πολιτών». Φαινόταν πως το ματς πηγαίνει προς την πλευρά της Σίτι.

Όμως οι «κόκκινοι διάβολοι» αντέδρασαν κι έδειξαν το βάρος της φανέλας που κουβαλούν. Μέσα σε 4 λεπτά ήρθε η ολική ανατροπή. Ο Μπρούνο Φερνάντες στο 78ο λεπτό έκανε το 1-1, για να έρθει στο 82’ ο Μάρκους Ράσφορντ να σκοράρει για το 2-1. Η Γιουνάιτεντ είχε φέρει τούμπα το ντέρμπι και πήρε τεράστια νίκη.

Αποτέλεσμα που φέρνει την ομάδα του Τεν Χαγκ στην 3η θέση με 38 βαθμούς, μόλις έναν λιγότερο απ’ τη 2η Μάντσεστερ Σίτι. Η ομάδα του Γκουαντιόλα διατηρείται στο -5 απ’ την κορυφή, όπου η Άρσεναλ έχει αγώνα λιγότερο.

Euro 2024: Έτσι θα πάνε στα τελικά Γαλλία, Γερμανία, Ολλανδία
Αποδέχτηκε την πρόταση του Κοτς και αναλαμβάνει διοικητικό ρόλο στην Φενέρ ο Ατζούν
Το «El Clasico» Άρης – ΠΑΟΚ κρίνει το πρωτάθλημα και είναι στη Nova!
Conference League: «Αστακός» η OPAP Arena για τον τελικό – Το σχέδιο δράσης της ΕΛΑΣ