Serie A: Στάση Μόντσα για την Ίντερ (Videos)

Serie A: «Πέταξε» δύο βαθμούς στη Μόντσα η Ίντερ δεχόμενη ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα με την ομάδα του Μπερλουσκόνι (2-2).

Πριν λίγες μέρες «έσπασε» το αήττητο της Νάπολι. Η Ίντερ έδειχνε ικανή να ακολουθήσει τη «μάχη» του τίτλου. Όμως για την 17η αγωνιστική «πυροβόλησε» τα πόδια της στην Μόντσα. Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν δύο φορές και ισάριθμες ισοφαρίστηκαν. Με τη δεύτερη μάλιστα να έρχεται στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι προηγήθηκε στο 10ο λεπτό. Έγινε σέντρα από τα αριστερά και ο Νταρμιάν πετάχτηκε από κοντά για το 0-1. Στο αμέσως επόμενο λεπτό όμως, η Μόντσα έκανε το 1-1 με υπέροχο πλασέ του Τσιουρία.

Η Ίντερ άμεσα πίεσε για να βρει και το δεύτερο γκολ της. Το κατάφερε στο 22’ με τον Λαουτάρο Μαρτίνες. Ο Αργεντινός πίεσε την μπάλα και ο Πάμπλο Μάρι του έκανε «δώρο» ουσιαστικά, για να σκοράρει από κοντά.

Κι ενώ το ματς κυλούσε κι έφτανε προς το τέλος του, στο 3ο λεπτό του έξτρα χρόνου η ομάδα του Μπερλουσκόνι «πλήγωσε» την Ίντερ. Η Μόντσα βρήκε το γκολ της ισοφάριση στο 90+3’ με τον Καλντιρόλα να κάνει το 2-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Πλέον η Ίντερ έχει 34 βαθμούς χάνοντας έδαφος καθώς βρίσκεται στο -7 απ’ την Νάπολι που έχει ματς λιγότερο, όντας μάλιστα στην 4η θέση. Η Μόντσα ανέβηκε στους 18 και είναι στο +9 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Σε αναμετρήσεις της 17ης αγωνιστικής στη Serie A, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Βερόνα 6

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (04/05) - «Δέος» για τον Ολυμπιακό
Άννα Κορακάκη: Εκτός τελικού στο αεροβόλο πιστόλι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής
Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»
Europa Conference League: O Ελ Κααμπί MVP των πρώτων ημιτελικών