Premier League: Έσωσε την ισοπαλία η Τότεναμ στο... άνοιγμα της Boxing Day

Premier League: Η Μπρέντφορντ προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά και η Τότεναμ κατόρθωσε να φτάσει στην ισοφάριση γλιτώνοντας την ήττα (2-2).

Boxing day στην Αγγλία και το θέαμα που προσέφεραν Μπρέντφορντ και Τότεναμ, βοήθησε σημαντικά τη διασκέδαση των θεατών εν μέσω εορτών. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δύο γκολ διαφορά, όμως τα «σπιρούνια» αντέδρασαν και έφεραν το παιχνίδι στην ισοπαλία για το τελικό 2-2.

Οι «σφήκες» ήταν αυτές που άνοιξαν το σκορ στο 15’ με τον Γιάνελτ να κάνει το 1-0. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με αυτό το αποτέλεσμα και στις αρχές του δευτέρου, ήρθε κι άλλο γκολ για τους γηπεδούχους. Ο Τόνεϊ αυτή τη φορά βρήκε δίχτυα για το 2-0 στο 54’.

Η Τότεναμ δεν το έβαλε κάτω παρά το εις βάρους της «καθαρό» σκορ. Ο Χάρι Κέιν σκόραρε για 7η συνεχόμενη boxing day στο 65ο λεπτό, βάζοντας ξανά στο παιχνίδι τους Λονδρέζους. Έξι λεπτά μετά, ο Χόιμπεργκ ήταν αυτός που έκανε το 2-2, το οποίο και δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Έτσι τα «σπιρούνια» έφτασαν τους 30 βαθμούς «πιάνοντας» την Νιούκαστλ στην 3η θέση, έχοντας όμως ματς περισσότερο. Η Μπρέντφορντ απ’ την άλλη έφτασε τους 20 και είναι στην 9η θέση της Premier League.

NBA: Ισοφάρισαν 2-2 τη σειρά με Καβαλίερς οι Μάτζικ μετά το 2Χ2 στο Ορλάντο
Κωπηλασία: Δεύτερο σερί ασημένιο σε Ευρωπαϊκό για Φίτσιου και Κοντού
Super League, Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 1-1: Μοιρασιά και μαθηματική παραμονή
Basket League: Νίκησε ο ΠΑΟΚ στα πλέι οφ οι Θεσσαλονικείς