Serie A: Με τη ψυχή στο στόμα η ανατροπή για τη Ρόμα στη Βερόνα (videos)
ΑΠΕ

H Ρόμα βρέθηκε πίσω στο σκορ απέναντι στην Ελλάς Βερόνα, αλλά με αριθμητικό πλεονέκτημα από νωρίς, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αλλά δυσκολεύθηκε να κάνει την ανατροπή με 2 γκολ στα τελευταία λεπτά.

Στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας στη Serie A επέστρεψε η Ρόμα, μετά την αγχωτική νίκη της στη Βερόνα (1-3).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26' με τον Νταβίντοβιτς, αλλά ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε 9 λεπτά αργότερα. Η Ρόμα κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, είχε ευκαιρίες, δοκάρια και τελικά ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Ζανιόλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόμα δεν είχε ευκαιρίες, μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο. Σε εκείνο το σημείο πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο 88' με σουτ του Βολπάτο. Στις καθυστερήσεις ο Ελ Σαραουΐ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.