La Liga: Τη νίκησε και την πέρασε

La Liga: Η Αλμερία επικράτησε 3-1 της Θέλτα και την προσπέρασε στη βαθμολογία – Κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού η ομάδα του Βίγκο.

Σημαντική νίκη για την 12η αγωνιστική της Primera Division, σημείωσε η Αλμερία. Η ομάδα που ανέβηκε φέτος στην μεγάλη κατηγορία, επιβλήθηκε 3-1 της Θέλτα και την προσπέρασε στη βαθμολογία. Σημειώνοντας την 4η νίκη της στο φετινό Πρωτάθλημα.

Ο Βέιγκα ήταν ο πρωταγωνιστής του πρώτου μέρους του παιχιδιού. Ο παίκτης της Θέλτα έκανε το 0-1 στο 25’, αλλά στο 32’ αποβλήθηκε κι έτσι άλλαξε τις ισορροπίες από κάθε άποψη στο ματς.

Οι γηπεδούχοι με παίκτη περισσότερο αντεπιτέθηκαν και στο δεύτερο μέρος έκαναν την ανατροπή. Ο Λαζάρο στο 52’ ισοφάρισε το ματς, με τον Ντε Λα Χοθ να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του στο 60’. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Εγκουάρας στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τη νίκη αυτή η Αλμερία ανέβηκε στους 13 βαθμούς, αφήνοντας πίσω της τη Θέλτα που έμεινε στους 11. Η ομάδα της Γαλικίας είναι πλέον στο +2 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Παναθηναϊκός AKTOR: Επικό βίντεο από τα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ - «Ποιος; Εσύ!»
Ολυμπιακή Φλόγα: Στο Καλλιμάρμαρο η ξεχωριστή τελετή παράδοσης - Αναχωρεί με ιστιοφόρο για Μασσαλία
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου