Serie A: Λυτρωτής Μχιταριάν για την Ίντερ σε ματσάρα κόντρα στη Φιορεντίνα! (Videos)

Serie A: Απίστευτο παιχνίδι ανάμεσα σε Φιορεντίνα και Ίντερ – Οι «βιόλα» ισοφάρισαν στο 90’ αλλά ο Μχιταριάν έδωσε τεράστια νίκη (3-4) στην ομάδα του στο 5ο των καθυστερήσεων.

Ματσάρα στο «Αρτέμιο Φράνκι». Για την 11η αγωνιστική του Καμπιονάτο, η Φιορεντίνα υποδέχτηκε την Ίντερ. Σε αναμέτρηση που έδειχνε να «καθαρίζει» νωρίς για τους «νερατζούρι», αλλά εξελίχθηκε σε παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς. Με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με θρίαμβο 3-4 στις καθυστερήσεις!

Το παιχνίδι άρχισε ιδανικά για την Ίντερ. Η οποία στο πρώτο τέταρτο βρέθηκε να έχει ξεκάθαρο προβάδισμα. Μόλις στο 2’ ο Μπαρέλα έκανε το 0-1, για να έρθει ο Λαουτάρο Μαρτίνες να «γράψει» το 0-2 στο 15’.

Οι «βιόλα» επανήλθαν στο 33’, όταν κέρδισαν πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Καμπράλ για το 1-2. Οι γηπεδούχοι έφτασαν και στην ισοφάριση στο 60’ με τον Ικονέ να κάνει το 2-2. Το ματς αποκτούσε πλέον άγρια ομορφιά.

Οι «νερατζούρι» κέρδισαν πέναλτι στο 73’, με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να μην αστοχεί κάνοντας το 2-3 με δεύτερο προσωπικό τέρμα. Αλλά η Φιορεντίνα βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει και πάλι. Με τον Γιόβιτς στο 90’ να κάνει το 3-3.

Κι ενώ όλοι νόμιζαν πως είχε τελειώσει το παιχνίδι, η Ίντερ «απέδρασε» με τεράστια νίκη. Στο 5ο λεπτό του έξτρα χρόνου, ο Μχιταριάν με τυχερό γκολ έκανε το 3-4 φέρνοντας ξέφρενα πανηγύρια για τους φιλοξενούμενους. Σε ένα απίστευτο ματς και μια σημαντικότατη νίκη για την Ίντερ.

Οι «νερατζούρι» ανέβηκαν στους 21 βαθμούς και είναι στο -5 απ’ την κορυφή. Η Φιορεντίνα έμεινε στους 10.