Ligue 1: Γκέλα για την Παρί Σεν Ζερμέν - Αποβλήθηκε σε ένα λεπτό ο Ράμος
Twitter/PSG

Τη δεύτερη απώλεια στο πρωτάθλημα και πρώτη μετά από πέντε σερί νίκες είχε απόψε η Παρί Σεν Ζερμέν στην έδρα της Ρεμς, όπου έμεινε στο 0-0 κι έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στο +5 από την δεύτερη Μαρσέιγ, η οποία νωρίτερα υπέστη ήττα-σοκ στο «Βελοντρόμ» από την Αζαξιό (0-1).

Η πρωτοπόρος και αήττητη Παρί (8-2-0) «πλήρωσε» σε μεγάλο βαθμό το γεγονός ότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο για περισσότερο από ένα ημίχρονο, καθώς στο 41ο λεπτό ο Σέρχιο Ράμος είδε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή, για έντονη διαμαρτυρία (δευτερόλεπτα νωρίτερα είχε αντικρίσει την κίτρινη).

Να σημειωθεί ότι στο σημερινό ματς δεν αγωνίστηκε ο τραυματίας, Λιονέλ Μέσι, ενώ ο Νεϊμάρ πέρασε αλλαγή στο 57΄ αντί του Σολέρ.

Ρέντη: Στη φυλακή 3 από τους 10 κατηγορούμενους που απολογήθηκαν
Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια