Κύπελλο Ελλάδας: Τα ζευγάρια της 3ης και 4ης φάσης
screenshot

Κύπελλο Ελλάδας: Τα ζευγάρια της 3ης και 4ης φάσης

Δείτε τα ζευγάρια της τρίτης και τέταρτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, όπως προέκυψαν από την κλήρωση.

Με τη συμμετοχή των ομάδων της Super League 2 διενεργήθηκε σήμερα η κλήρωση της τρίτης και τέταρτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Τα παιχνίδια της δεύτερης φάσης του θεσμού διεξάγονται αύριο και θα προκύψουν οι 14 ομάδες που θα αντιμετωπίσουν τους 23 συλλόγους από τη Super League 2. Στην κληρωτίδα μπήκε ο Εργοτέλης, αλλά όχι ο Ηρόδοτος, όπως και η Ξάνθη που παραιτήθηκε.

Την κλήρωση έκανε ο καλεσμένος Μπλένταρ Κόλα, ενώ την παρουσίασε η Ζέτα Θεοδωρακοπούλου.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

Τα ζευγάρια της δεύτερης φάσης που παίζουν στις 21/9:

1ο γκρουπ

ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Ελασσόνα
Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης
Αστέρας Σταυρού-Βατανιακός
Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου
Αστέρας Τριποτάμου-Ιωνικός Ιωνίας 0-3 α.α.

2ο γκρουπ

ΑΕΡ Αφάντου-Διαγόρας Βραχνέικων
Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς
ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός
Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου (25/9)
Άρης Βούλας-Ναυπακτιακός Αστέρας (δεν έχει οριστεί)

Τα ζευγάρια της τρίτης φάσης:

1. Τηλυκράτης-ΟΦ Ιεράπετρας
2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Νικητής αγώνα Πανθρακικός-Αλεξανδρούπολης
3. Βέροια-Χανιά
4. Ηρακλής-Νίκη Βόλου
5. Μακεδονικός-Αναγέννηση Καρδίτσας
6. Νικητής αγώνα Άρης Βούλας-Ναυπακτιακός Αστέρας - ΑΕΛ
7. Νικητής αγώνα Αστέρας Σταυρού-Βατανιακός - Αλμωπός Αριδαίας
8. Νικητής αγώνα Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης - Παναχαϊκή
9. Καλαμάτα-Προοδευτική
10. Απόλλων Σμύρνης-Κηφισιά
11. Διαγόρας-Απόλλων Πόντου
12. Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
13. Άγιος Νικόλαος-Επισκοπή
14. Νικητής αγώνα Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου - Νικητή αγώνα ΑΕΠ Κοζάνης-Ελασσόνα
15. Νικητής αγώνα Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς - Καλλιθέα
16. Ιωνικός Ιωνίας-Νικητή αγώνα ΑΕΡ Αφάντου - Διαγόρας Βραχνέικων
17. Απόλλων Λάριαας-Εργοτέλης

Άνευ αγώνα: (Α) Νικητής αγώνα ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός, (Β) Νικητής αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου, (Γ) Θεσπρωτός.

Τα ζευγάρια της τέταρτης φάσης:

Νικητής 1-Νικητής 10
Θεσπρωτός-Νικητής 3
Νικητής 5-Νικητής 11
Νικητής 17-Νικητής 15
Νικητής 4-Νικητής 13
Νικητής 14-Νικητής 2

Ανευ αγώνα: Νικητης 8, Νικητής 6, Νικητής 12, Νικητής 16, Νικητής αγώνα ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός, Νικητής 9, Νικητής αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου, Νικητής 7.



Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός: Κοντά στο sold out - Τα εισιτήρια που έχουν μείνει για το ντέρμπι στο ΣΕΦ
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός: Κοντά στο sold out - Τα εισιτήρια που έχουν μείνει για το ντέρμπι στο ΣΕΦ
Ολυμπιακός: Νέα επίθεση σε ΕΠΟ - Σκέψεις αποχώρησης από τη Super League 2 για τη Β’ ομάδα
Ολυμπιακός: Νέα επίθεση σε ΕΠΟ - Σκέψεις αποχώρησης από τη Super League 2 για τη Β’ ομάδα
Λίβερπουλ: Διοικητικές εξελίξεις - Όμιλος από τη Σαουδική Αραβία θέλει το πλειοψηφικό πακέτο
Λίβερπουλ: Διοικητικές εξελίξεις - Όμιλος από τη Σαουδική Αραβία θέλει το πλειοψηφικό πακέτο
To Betshop παίζει... μεγάλη μπάλα στο Μουντιάλ!
To Betshop παίζει... μεγάλη μπάλα στο Μουντιάλ!