Γλίτωσε στις καθυστερήσεις η Πόρτο την ήττα
Twitter/Porto

Εμφανώς επηρεασμένη από τη συντριβή της Τρίτης (13/9) από την Μπριζ στο Champions League, η Πόρτο «σκόνταψε» και στο πορτογαλικό πρωτάθλημα, μένοντας στο 1-1 με την Εστορίλ.

Μάλιστα, οι «δράκοι» γλίτωσαν από τα... χειρότερα, καθώς ισοφάρισαν στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Ταρεμί, κι ενώ οι γηπεδούχοι (που είχαν προηγηθεί με γκολ του Γκουβέια στο 41΄) έπαιζαν με δέκα από το 77΄, λόγω αποβολής του Εντιαγέ.

Οι πρωταθλητές παραμένουν στην τρίτη θέση της κατάταξης και η Μπενφίκα θα έχει την ευκαιρία να ξεφύγει πέντε βαθμούς, εφόσον νικήσει αύριο (18/9) την ουραγό Μαρίτιμο.