Bundesliga: Ο Κασί «έσωσε την παρτίδα» για τη Μάιντς στο 94΄ (video)
Twitter/Mainz

Η Χέρτα Βερολίνου βρέθηκε πολύ κοντά σε δεύτερο συνεχόμενο διπλό, αυτή τη φορά μέσα στην έδρα της Μάιντς, όμως ισοφαρίστηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1).

Για 94 λεπτά η Χέρτα κρατούσε σφιχτά το δεύτερο τρίποντο στην τελευταία τριάδα αγώνων, αλλά ο Γάλλος αμυντικός, Αντονί Κασί, είχε την τελευταία λέξη στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Bundesliga και με το γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις «έσωσε την παρτίδα» για τη γηπεδούχο, Μάιντς.

Οι Βερολινέζοι έμειναν για τρίτο σερί ματς αήττητοι, αλλά σαφώς και ο βαθμός δεν τους άφησε ικανοποιημένους. Η Μάιντς με το γκολ του Κασί, που είχε περάσει αλλαγή λίγο πριν το 60ό λεπτό, απέφυγε την 2η σερί ήττα, μετά το «βαρύ» 4-1 από την Χοφενχάιμ στις 10/09 και τη δεύτερη στην «Mewa Arena» μετά το 0-3 από την Λεβερκούζεν στις 27/08 για την 4η αγωνιστική.

Ολυμπιακός: Η έκπληξη Μεντιλίμπαρ με παίκτη από Κ19 στην αποστολή
ΑΕΛ: Όταν το «αλογάκι» έκανε... σούζα και έγραψε ιστορία! (photos+videos)
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: «Συναρπαστική στιγμή ο ημιτελικός», σύμφωνα με τον Έμερι
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: «Πάτησε» Αγγλία η «ερυθρόλευκη» αποστολή