Άνοιξε λογαριασμό ο Τζόλης – Πρώτο γκολ με την φανέλα της Τβέντε (Video)

Το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της Τβέντε σημείωσε ο Χρήστος Τζόλης – Ήταν το 8ο λεπτό του αγώνα με την Εξέλσιορ.

Για πρώτη φορά βρήκε δίχτυα με τη φανέλα της Τβέντε ο Χρήστος Τζόλης. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός έπρεπε να φτάσει στην 8η εμφάνισή του με την Ολλανδική ομάδα, για να σκοράρει στο 8ο λεπτό του αγώνα Πρωταθλήματος με την Εξέλσιορ.

Οι γηπεδούχοι άρχισαν ιδανικά το ματς και προηγήθηκαν στο 1ο λεπτό. Επτά λεπτά μετά, έγινε μια ωραία επίθεση, ο Φαν Βόλσφιγκελ γύρισε εξαιρετικά στον Τζόλη που από θέση βολής στο ύψος του πέναλτι, δε δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του πριν συμπληρωθεί το 10ο λεπτό.

Δείτε το πρώτο γκολ του Τζόλη με την Τβέντε:

Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Rally Acropolis: Σημαντικά διαφοροποιημένο - Εκκίνηση από Λαμία, αυτές είναι οι Ειδικές Διαδρομές
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία