La Liga: Μπροστάρης Λεβαντόφσκι, τεσσάρα η Μπαρτσελόνα

La Liga: Εύκολο 4-0 της Μπαρτσελόνα επί της Βαγιαδολίδ – Δύο γκολ ο Λεβαντόφσκι, ντεμπούτο ο Κουντέ.

Οι κακοτοπιές του αγώνα με τη Βαγιεκάνο, έγιναν μάθημα στην Μπαρτσελόνα. Έτσι για την 3η αγωνιστική οι Καταλανοί δεν άφησαν περιθώρια στη Ρεάλ Βαγιαδολίδ για να πιστέψει πως θα πάρει κάτι στο «Καμπ Νου». Το τελικό 4-0 ίσως να είναι και φτωχό για τη νίκη των «μπλαουγκράνα».

Ο Κουντέ αγωνίστηκε για πρώτη φορά στη La Liga με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα. Πρωταγωνιστής ήταν ο Λεβαντόφσκι, ο οποίος πέτυχε τα δύο απ’ τα τέσσερα τέρματα της ομάδας του Τσάβι.

Ο Πολωνός στο 24ο λεπτό άνοιξε το σκορ, διώχνοντας το άγχος για την ομάδα του. Το 2-0 ήρθε απ’ τον Πέδρι στο 43’, τέρμα που ουσιαστικά μετέτρεπε σε διαδικαστικού χαρακτήρα το δεύτερο μέρος.

Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Λεβαντόφσκι στο 65ο λεπτό του αγώνα. Με τον Σέρχι Ρομπέρτο στις καθυστερήσεις να κάνει το 4-0. Κάπως έτσι η Μπαρτσελόνα πήρε την πρώτη εντός έδρας νίκη της στο φετινό Πρωτάθλημα. Οι «μπλαουγκράνα» έφτασαν τους 7 βαθμούς, ενώ η Βαγιαδολίδ έμεινε στον 1.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ