Παναθηναϊκός Β: Ισόπαλο φιλικό με Πανελευσινιακό

Παναθηναϊκός Β: Χωρίς νικητή έληξε το πρώτο φιλικό της ομάδας του Γιάσμινκο Βέλιτς – 2-2 με τον Πανελευσινιακό.

Το πρώτο του φιλικό τεστ ενόψει της νέας σεζόν, έδωσε ο Παναθηναϊκός Β. Η ομάδα του Γιάσμινκο Βέλιτς αντιμετώπισε τον Πανελευσινιακό στο γήπεδο της Μαγούλας. Αυτό ήταν και το ανεπίσημο ντεμπούτο του Βόσνιου τεχνικού στον πάγκο των «πράσινων».

Το «τριφύλλι» είχε καλή απόδοση κυρίως στο δεύτερο μέρος, με την ομάδα της Ελευσίνας να έχει την πρωτοβουλία στο πρώτο μέρος. Γι’ αυτό και στις καθυστερήσεις άνοιξε το σκορ με τον Μίσκο, ο οποίος έκανε το 1-0 σουτάροντας εντός περιοχής.

Οι «πράσινοι» ισοφάρισαν νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ηλιάδης έκανε ωραία βαθιά μπαλιά και ο Ταβάρες πρόλαβε τους αντιπάλους του για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ήταν το πρώτο γκολ του Πορτογάλου με τη νέα του ομάδα.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Παναθηναϊκός Β έκανε την ανατροπή και πήρε προβάδισμα με τέρμα του Καρβούνη μετά από κάθετη του Σπυριδάκη.

Τελικά ο Πανελευσινιακός κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελικό 2-2 με τέρμα του Σερέπα με κεφαλιά μετά από στατική φάση στο 83ο λεπτό.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Γκλώτσος, Σαββουιδάκης, Αρναούτογλου, Βοσνακίδης, Συριόπουλος, Μαρής, Μίσκου, Τεγούσης, Γεμιστός, Μακρυγιάννης, Κρητικός. Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι: Ζαφείρης, Πορφυρόπουλος, Καψής, Σκλιάς, Ταμπουραντζής, Σερέπας, Χατζηγιαννάκης, Μακρίδης, Μπούσης, Λάμπρου, Μπέλλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β: Χριστογεώργος, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Αντωνίου, Μαρτίνης, Σερπέζης, Καραμπάς, Κρυπαράκος, Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Θεοδωρίδης. Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι: Σουρδής, Ανδρικόπουλος, Τερεζίου, Ηλιάδης, Μπόμπι, Σπυριδάκης, Καρβούνης, Ταβάρες, Μπιλάλ, Κωστόπουλος, Παπαδημητρίου.

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!