La Liga: «Διπλό» η Μπέτις στη Μαγιόρκα με δύο πέναλτι
twitter / @RealBetis

La Liga: Νικηφόρα πέρασε από τη Μαγιόρκα η Ρεάλ Μπέτις, επικρατώντας 2-1 για τη 2η αγωνιστική της Primera Division – Δύο γκολ με ισάριθμα πέναλτι ο Μπόρχα Ιγκλέσιας.

Τη δεύτερη νίκη της στο φετινό Πρωτάθλημα της Primera Division, πανηγύρισε η Κυπελλούχος Μπέτις. Η ομάδα απ’ τη Σεβίλλη ταξίδεψε στη Μαγιόρκα, όπου κι επικράτησε με σκορ 2-1 φτάνοντας τους 6 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό. Κέρδισαν πέναλτι και ο Μπόρχα Ιγκλέσιας δεν αστόχησε για το 0-1. Όμως η Μαγιόρκα βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει, με τον Μουρίκι να σκοράρει στο 56’ για το 1-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ξανά ο Μπόρχα Ιγκλέσιας, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Με εκτέλεση πέναλτι. Αυτή τη φορά στο 76ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2. Έτσι η Μπέτις έχει δύο νίκες σε ισάριθμα ματς, ενώ η Μαγιόρκα έμεινε στον 1 βαθμό.