La Liga: Πρεμιέρα με έκπληξη από την Οσασούνα
Twitter - Osasuna official

Η Οσασούνα επικράτησε με 2-1 της Σεβίλλης στο εναρκτήριο παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής της La Liga.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους Σεβιγιάνους μόλις στο 9ο λεπτό, όταν ο Πένια σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι και ο Άβιλα με κεφαλιά νίκησε τον Μπόνο για το 1-0.

Η Σεβίλλη απάντησε γρήγορα, καθώς 2 λεπτά αργότερα ο Ράφα Μιρ ισοφάρισε 1-1 και στη συνέχεια πίεσε για την ανατροπή.

Ωστόσο, η Οσασούνα «έκλεψε» τη νίκη, καθώς στο 74' ο Μονκαγιόλα κέρδισε πέναλτι και ο Ορόθ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Μπέτις-Έλτσε (22:30)

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι