MLS: Εξαιρετικός Φούντας - Θα είναι στο All Star Game (video)
Instagram / Taxiarchis Fountas

Ο Ταξιάρχης Φούντας, συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα του MLS, καθώς ήταν από τους πρωταγωνιστές στην ισοπαλία 2-2 που παραχώρησε η DC Γιουνάϊτεντ στην Κολόμπους.

Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν με τον Κούτσο στο 62ο λεπτό και 11 λεπτά αργότερα, ο Ελληνας επιθετικός, έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, καθώς αστόχησε από την «άσπρη βούλα». Ωστόσο, ο Φούντας «πήρε το αίμα του πίσω», σκοράροντας στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Κούτσο, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Κολόμπους (81’), όμως ο Καμαρά, διαμόρφωσε το τελικό 2-2, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με αυτό το γκολ, ο Φούντας έφθασε τα 10 τέρματα σε 12 συμμετοχές, ενώ αξίζει να σημειωθεί, ότι ο Ελληνας διεθνής άσος, θα βρίσκεται μεταξύ των «εκλεκτών», οι οποίοι θ΄ αγωνισθούν στο εφετινό MLS All-Star Game, τον αγώνα επίδειξης μεταξύ των κορυφαίων παικτών του αμερικανικού πρωταθλήματος, με αντιπάλους τους κορυφαίους παίκτες της Liga MX του Μεξικού. Η 26η έκδοση του All-Star Game, θα διεξαχθεί στις 10 Αυγούστου στην Μινεσότα.