La Liga: Νίκη για καλές διακοπές η Έλτσε
twitter / Ελτσε

La Liga: Με επικράτηση 3-1 επί της Χετάφε «έκλεισε» τη σεζόν η Έλτσε και προσπέρασε την αντίπαλό της.

Η 38η αγωνιστική, βρήκε την Έλτσε να φιλοξενεί τη Χετάφε, δίχως ενδιαφέρον βαθμολογικό. Οι γηπεδούχοι παρ’ όλα αυτά, έδειξαν αγωνιστική όρεξη και έτσι «έκλεισαν» τη σεζόν στην Primera Division με νίκη που τους έφερε πιο ψηλά στη βαθμολογία απ’ την αντίπαλό τους.

Μάλιστα χρειάστηκε να γίνει κι ανατροπή στην αναμέτρηση του «Μαρτίνεθ Βαλέρο». Ο Ουνάλ στο 33’ έδωσε προβάδισμα στην Χετάφε. Αλλά τέσσερα λεπτά μετά ο Ολάσα ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Τα πάντα κρίθηκαν στην τελική ευθεία του ματς, με πρωταγωνιστή τον Κίκε Πέρεθ που πέρασε ως αλλαγή. Στο 84’ έκανε το 2-1 και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Έτσι η Έλτσε τερμάτισε τη σεζόν με 42 βαθμούς, τρεις περισσότερους απ’ την Χετάφε που έμεινε στους 39.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ