Serie A: Χαμένη ευκαιρία για Σαλερνιτάνα (Video)

Serie A: Στο 1-1 έμειναν Έμπολι και Σαλερνιτάνα, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πέναλτι και την ευκαιρία να «αγκαλιάσουν» την παραμονή.

Η Έμπολι αδιάφορη, η Σαλερνιτάνα «καιγόταν» για νίκη. Οι φιλοξενούμενοι αν τα κατάφερναν σε αυτή την αναμέτρηση της 37ης αγωνιστικής, ουσιαστικά έφταναν μια ανάσα απ’ την παραμονή τους. Γνωρίζοντας πως η Τζένοα έχει να πάει στη Νάπολι και η Κάλιαρι υποδέχεται την Ίντερ.

Το τελικό 1-1 αποτέλεσε «μαχαιριά» για τη Σαλερνιτάνα, καθώς με τον τρόπο αυτό θα ζει με την αγωνία μέχρι τελευταία στιγμή. Ειδικά απ’ τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι έχασαν και πέναλτι προς το τέλος του ματς.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό. Ο Κουτρόνε διαμόρφωσε το 1-0 που ήταν κι αποτέλεσμα ημιχρόνου. Η Σαλερνιτάνα πίεσε από εκεί και πέρα, φτάνοντας στην ισοφάριση με τον Μπονατσόλι στι 76’.

Είχε μάλιστα την τεράστια ευκαιρία για νίκη στο 84’. Όταν κέρδισε πέναλτι και ο Περότι ανέλαβε την εκτέλεσή του, μην μπορώντας να δώσει τους βαθμούς στην ομάδα του.

Το τελικό 1-1 στέλνει τη Σαλερνιτάνα στους 31 βαθμούς, με την Κάλιαρι να ακολουθεί με 29 και τη Τζένοα να είναι στους 28, έχοντας οι δύο τελευταίες ματς λιγότερο. Η Έμπολι πήγε στους 38.

Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια
Παπαπέτρου στο Onsports.gr: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, ευχαριστούμε τον κόσμο μας»