Serie A: Ματσάρα και νίκη για Βενέτσια – Επέστρεψε ο ΜΙχάιλοβιτς (Video)

Serie A: Πιθανότατα δε θα τη βοηθήσει να αλλάξει τη μοίρα της, αλλά η Βενέτσια πήρε νίκη στο εκπληκτικό ματς με τη Μπολόνια (4-3) – Δίπλα στην ομάδα του ο Σίνισα Μιχαϊλοβιτς.

Η είδηση για το ματς της Βενέτσια με την Μπολόνια, ήταν η παρουσία του Σίνισα Μιχαϊλοβιτς. Ο Σέρβος τεχνικός βγήκε απ’ το νοσοκομείο και βρέθηκε δίπλα στην ομάδα του και τους παίκτες του. Μάλιστα, οι φίλοι τον γηπεδούχων των αποθέωσαν τραγουδώντας συνθήματα, με τον τεχνικό της Μπολόνια να ευχαριστεί για το γεγονός.

Αγωνιστικά το ματς ήταν εκπληκτικό! Η Βενέτσια που ακόμη και το θαύμα μπορεί να μην της φτάνει για τη σωτηρία (υποβιβάζεται από σήμερα αν δε λήξει ισόπαλο το Σαλερνιτάνα-Κάλιαρι) έδωσε σπουδαία μάχη μέχρι τέλους και πήρε τη νίκη.

Το παιχνίδι είχε επτά γκολ, δύο ανατροπές και σασπένς το οποίο δύσκολα συναντά κανείς. Ο Ανρί στο 4’ έκανε το 1-0, με τον Κλινε στο 19’ πρώτα να αστοχεί στο πέναλτι που εκτέλεσε και στη συνέχεια της φάσης να κάνει το 2-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ορσολίνι μείωσε σε 2-1.

Ο Αρναούτοβιτς στο 55’ ισοφάρισε σε 2-2, για να έρθει ο Σούτεν στο 68’ να κάνει την ανατροπή δίνοντας προβάδισμα στην Μπολόνια!

Η Βενέτσια δεν τα παράτησε. Με πέναλτι του Αράμου στο 78’ ισοφάρισε σε 3-3 και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιόνσεν έκανε το 4-3 για την ομάδα της Βενετίας, πιθανότατα σε μία απ’ τις τελευταίες της παραστάσεις στη Serie A.

Η Βενέτσια έχει πλέον 25 βαθμούς και παραμένει ουραγός, ενώ η Μπολόνια έμεινε στους 43.

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (3/5) - «Πτήση» Παναθηναϊκού, «Μύθος» Ολυμπιακός
Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague
Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!