Serie A: Μπινελίκια στο διαιτητή, αποβολή και πρόστιμο για Κυριακόπουλο

Serie A: Μετά το ματς με τη Γιουβέντους ο Γιώργος Κυριακόπουλος τα «έχωσε» στο διαιτητή και θα το πληρώσει ακριβά.

Με το διαιτητή του αγώνα κόντρα στη Γιουβέντους, τα είχε ο Γιώργος Κυριακόπουλος. Ο Έλληνας μπακ επηρεασμένος απ’ τη φάση που ζητά φάουλ στο κλέψιμο που του έγινε για να κάνει το 1-1 η «γηραιά κυρία», αντέδρασε άσχημα μετά την αναμέτρηση.

Τα νεύρα ήταν τεντωμένα, ειδικά με το γκολ που δέχτηκε στα τελευταία λεπτά η Σασουόλο. Έτσι ο Κυριακόπουλος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα χωρίς να το καταλάβει κανείς. Ο λόγος ήταν ο τρόπος που μίλησε στο διαιτητή, Μαρέσκα.

Ο τελευταίος έγραψε πως του μίλησε προκλητικά και με ασεβή τρόπο ο Έλληνας διεθνής. Κάτι που σημαίνει πως τον έβρισε, καθώς έτσι εκφράζουν τις ύβρεις οι Ιταλοί διαιτητές στο φύλλο αγώνα.

Η αποβολή σημαίνει πως δε θα αγωνιστεί κόντρα στη Νάπολι, αλλά αυτό είναι το λιγότερο για τον Κυριακόπουλο με την ομάδα του να είναι βαθμολογικά αδιάφορη.

Η πειθαρχική επιτροπή της λίγκας, του επέβαλε πρόστιμο 5.000 ευρώ. Ποσό που θα πληρώσει για τον τρόπο που μίλησε στο διαιτητή της αναμέτρησης, παρότι δεν έγιναν γνωστές λεπτομέρειες αναφορικά με το τι ακριβώς του είπε.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι