Bundesliga: Ένα βήμα πιο κοντά στο Champions League η Λειψία (video)

Η Λειψία είναι αποφασισμένη να βρεθεί και την επόμενη σεζόν στους ομίλους του Champions League και φροντίζει να το δείχνει σε κάθε της αναμέτρηση στο β΄ γύρο.

Οι "ταύροι" ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο 45λεπτο με την Χοφενχάιμ, επικράτησαν με 3-0 και διατηρήθηκαν στην 4η προνομιούχο θέση, θέτοντας παράλληλα νοκ άουτ την αποψινή τους αντίπαλο στη μάχη της εξόδου στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

Η "σεμνή τελετή" στην "Red Bull Arena" είχε τελειώσει από το πρώτο ημίχρονο, καθώς οι γηπεδούχοι είχαν πετύχει τρία γκολ με τους Ενκουνκού (5΄), Χάλστενμπεργκ (20΄) και Σομποσλάι (44΄).

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ