Φιλικοί αγώνες: Με ανατροπή η Κροατία του Λιβάγια (video)

Τρεις ημέρες μετά το 1-1 επί της Σλοβενίας, η Κροατία αυτή την φορά επικράτησε στο δεύτερο φιλικό που έδωσε Κατάρ, με 2-1 επί της Βουλγαρίας.

Η φάση που "σημάδεψε" το ματς σημειώθηκε στο 70΄ με τον σκόρερ των Βουλγάρων, Κιρίλ Ντεσπόντοβ, να βλέπει το δρόμο προς τ΄ αποδυτήρια ένα λεπτό μετά το γκολ που πέτυχε (69΄) και με το οποίο η ομάδα του άνοιξε το σκορ.

Οι παίκτες της "Χρβάτσκα" εκμεταλλεύτηκαν την αποβολή του επιθετικού της Βουλγαρίας και μέσα σε πέντε λεπτά (76΄-80΄) κατάφεραν να φέρουν τα πάνω κάτω με το πέναλτι του Μόντριτς και το νικητήριο τέρμα του Κράμαριτς.

Να σημειωθεί ότι με 10 παίκτες είχε μείνει και η Κροατία, μετά την αποβολή του Τσαλέτα-Τσαρ στο 63ο λεπτό. Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ Μάρκο Λιβάγια, ξεκίνησε βασικός αλλά αποχώρησε με αλλαγή στο 61ο λεπτό δίνοντας τη θέση του στον χρυσό σκόρερ Κράμαριτς.

Δείτε τις φάσεις

Ενοικιάστηκε το κατάστημα στο σημείο δολοφονίας του Άλκη: «Νιώθουμε θλίψη που αποσύρουμε το μνημείο»
Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής