Με ανατροπή η Αγγλία την σκληροτράχηλη Ελβετία – Έκανε πέναλτι ο Τσούμπερ (Videos)

Φιλική νίκη της Αγγλίας με 2-1 επί της Ελβετίας που προηγήθηκε – Πέρασε ως αλλαγή ο Τσούμπερ και έκανε το πέναλτι που έδωσε το αποτέλεσμα στα «λιοντάρια».

Η Αγγλία τη νίκη, η Ελβετία τις εντυπώσεις. Όλα αυτά στη φιλική επικράτηση των «λιονταριών» επί της εξαιρετικής ομάδας του Μουράτ Γιακίν με 2-1. Μοιραίος για τους φιλοξενούμενους ο Τσούμπερ, μια και ο άσος της ΑΕΚ πέρασε ως αλλαγή και έκανε το πέναλτι που έκρινε το ματς.

Στο «Γουέμπλεϊ» η Ελβετία ήταν αυτή που ξάφνιασε τους πάντες. Με τον Εμπολό στο 22’ οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ. Μετά από σέντρα του Σακίρι με κεφαλιά ο σκόρερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η «απάντηση» ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Με τον εκπληκτικό Λουκ Σο που έκανε το 1-1, φτάνοντας τα 2 γκολ και τις 4 ασίστ στα τελευταία οκτώ ματς των Άγγλων.

Ο Τσούμπερ πέρασε ως αλλαγή στο 65’ παίρνοντας τη θέση του Φρόιλερ. Δέκα λεπτά μετά, οι Άγγλοι κέρδισαν κόρνερ, έγινε κεφαλιά και γυρισμένος πλάτη ο άσος της ΑΕΚ βρήκε την μπάλα με το χέρι. Εξετάστηκε η φάση στο VAR και υποδείχθηκε πέναλτι, με τον Χάρι Κέιν να δίνει τη νίκη στα «λιοντάρια».

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1