Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2022: «Φρένο» στον Καναδά από Κόστα Ρίκα - Ελπίζουν ΗΠΑ και Μεξικό
Twitter

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2022: Πρώτη ήττα για τον Καναδά στα προκριματικά της CONCACAF με τις ΗΠΑ και το Μεξικό να ελπίζουν ακόμα για την απ’ ευθείας πρόκριση στο Κατάρ.

Η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου του Καναδά, ηττήθηκε στην Κόστα Ρίκα 1-0 κι έχασε μεγάλη ευκαιρία για να «επικυρώσει το εισιτήριό» για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022, από τον όμιλο της CONCACAF, δίνοντας το δικαίωμα στο Μεξικό και στις ΗΠΑ, να τον πλησιάσουν «απειλητικά» στην κορυφή της βαθμολογίας, μετά την μεταξύ τους «λευκή» ισοπαλία.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, σημείωσε ο Σέλσιο Μπόρχες στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ενώ ο Καναδάς αγωνίσθηκε για περίπου μία ώρα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής -με δεύτερη κίτρινη κάρτα- του Μαρκ Αντονι Καγέ, στο 34ο λεπτό.

Καταλυτικός στην νίκη της Κόστα Ρίκα, αποδείχθηκε ο τερματοφύλακας της Παρί Σεν Ζερμέν, Κέιλορ Νάβας, ο οποίος σταμάτησε αρκετές φορές του Τζόναθαν Ντέιβιντ και Ρίτσι Λαριέα.

8. Ονδούρα 4

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι