Σε τρομερή κατάσταση ο Πέλκας - Έβαλε γκολάρα και λύτρωσε την Φενέρμπαχτσε (video)

Ο Δημήτρης Πέλκας σκόραρε για δεύτερο σερί ματς και έδωσε τη νίκη (2-1) στην Φενέρμπαχτσε κόντρα στην Κόνιασπορ - Τρομερό γκολ από τον Έλληνα άσο που πανηγύρισε αλα Κριστιάνο Ρονάλντο

Η Φενέρμπαχτσε τα βρήκε σκούρα εντός έδρας κόντρα στην Κόνιασπορ για την 30η αγωνιστική της τουρκικής λίγκας αλλά τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη με δράστη τον Πέλκα στο 89ο λεπτό του αγώνα.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ που πέρασε στο παιχνίδι στο 46ο λεπτό του αγώνα σκόραρε για δεύτερο σερί παιχνίδι και η τουρκική ομάδα πήρε το τρίποντο που την έφερε στην τρίτη θέση με 53 βαθμούς, έναντι 55 της δεύτερης Κόνιασπορ. Μάλιστα πανηγύρισε το γκολ με τον χαρακτηριστικό τρόπο του Κριστιάνο Ρονάλντο.

Η Κόνιασπορ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 35΄με τον Μπιτιγκί, για να κάνει ο Κιμ το 1-1 στο 65ο λεπτό. Τελικά ο Πέλκας χτύπησε στο 89ο λεπτό και έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Για τους φιλοξενούμενους που μετά από δυο αγωνιστικές όπου είχαν νίκες, γνώρισαν την πρώτη τους ήττα, ο πρώην επιθετικός του Ολυμπιακού Αχμέντ Χασάν πέρασε στο 74ο λεπτό στο παιχνίδι, ενώ στο 89ο μπήκε στο ματς ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού Εμποκού.

Δείτε την γκολάρα του Πέλκα στο βίντεο που ακολουθεί

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ