Live Chat Ρεάλ Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα 0-4

Ρεάλ Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα: Δείτε λεπτό προς λεπτό την μεγάλη αναμέτρηση από το Live Chat του Onsports

Ένα από τα μεγαλύτερα ντέρμπι της Ευρώπης διεξάγεται σήμερα, με τα βλέμματα όλων των ποδοσφαιρόφιλων να είναι στραμμένα στην Μαδρίτη, όπου η Ρεάλ υποδέχεται την Μπαρτσελόνα.

Οι γηπεδούχοι οδεύουν ολοταχώς προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος και θέλουν να αυξήσουν τη διαφορά από τους διώκτες τους. Οι «μπλαουγκράνα» από την άλλη, είναι σε ανοδική πορεία και κυνηγούν τη δεύτερη θέση από τη Σεβίλλη. Παράλληλα, οι φιλοξενούμενοι ψάχνουν την πρώτη τους νίκη επί της Ρεάλ, μετά το Μάρτιο του 2019, όπου μετρούν πέντε ήττες και μία ισοπαλία.

Η Ρεάλ Μαδρίτης πετάει… φωτιές το τελευταίο διάστημα. Έχει βρει ρυθμό και πηγαίνει από επιτυχία σε επιτυχία και από νίκη σε νίκη. Εδώ και πέντε αγώνες έχει ανέβει επίπεδο με αποκορύφωμα φυσικά τη νίκη-πρόκριση επί της Παρί Σεν Ζερμέν, την περασμένη εβδομάδα. Λίγες μέρες μετά το 3-1 επί των Γάλλων και την επιβλητική εμφάνιση των Μόνριτς και Μπενζεμά, ακολούθησε η νίκη 3-0 στην έδρα της Μαγιόρκα.

Η «βασίλισσα» έδωσε ακόμη μία… παράσταση στη La Liga και ξεπέρασε το εμπόδιο των γηπεδούχων. Ο Γάλλος άσος ωστόσο τραυματίστηκε και δεν θα δώσει το παρών στην αναμέτρηση, μένοντας εκτός αποστολής.

Έχοντας υποχωρήσει στην ένατη θέση του πίνακα όταν απολύθηκε ο Ρόναλντ Κούμαν, ο Τσάβι έχει αναζωογονήσει την Μπαρτσελόνα και είναι αήττητη από την ήττα της στην παράταση από την Αθλέτικ Μπιλμπάο στο Copa del Rey στις 20 Ιανουαρίου, έχοντας σκοράρει 20 γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος. Μια άλλη νίκη θα επιβεβαίωνε σίγουρα ότι η Μπαρτσελόνα οδεύει προς τη σωστή κατεύθυνση.

Ακόμα κι αν η πορεία για τον τίτλο της LaLiga φαίνεται απίθανη, οι καταλανοί εξακολουθούν να παλεύουν για να τερματίσουν στην πρώτη τετράδα και να εξασφαλίσουν μια θέση στο Champions League την επόμενη σεζόν με μόνο τέσσερις βαθμούς να χωρίζουν τη Μπαρτσελόνα από την-έκτη- Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Δείτε λεπτό προς λεπτό τo Ρεάλ Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα από το Live Chat του Onsports

Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια
Παπαπέτρου στο Onsports.gr: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, ευχαριστούμε τον κόσμο μας»
Ρέντη: Στον εισαγγελέα οι κατηγορούμενοι χούλιγκαν - Απολογούνται οι πρώτοι 10 από τους 67