Bundesliga: Σπουδαίο διπλό και στο -4 από τη Μπάγερν η Ντόρτμουντ! (video)

Bundesliga: Με σκόρερ τον Βίτσελ η Ντόρτμουντ νίκησε εκτός έδρας 1-0 τη Μάιντζ και μείωσε την απόσταση από την Μπάγερν.

Μία καρφωτή κεφαλιά του Άξελ Βίτσελ, τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, χάρισε στην Ντόρτμουντ μία πολύ σημαντική νίκη με 1-0, επί της Μάιντς στην "Mewa Arena" στο εξ αναβολής παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής της Bundesliga και της έδωσε την ευκαιρία να μειώσει στους 4 βαθμούς την απόστασή της από την Μπάγερν Μονάχου.

Στην επιστροφή του Έρλινγκ Χάαλαντ έπειτα από 53 μέρες (μπήκε αλλαγή στο 57' στη θέση του Βολφ), οι Βεστφαλοί «σφυροκόπησαν» την άμυνα της Μάιντς στο δεύτερο ημίχρονο χάνοντας τρεις μεγάλες ευκαιρίες, όμως ο Ζέντνερ κρατούσε διαρκώς όρθια την ομάδα του. Δεν τα κατάφερε το ίδιο καλά όμως στη φάση του 87ου λεπτού, με τον Βίτσελ να σημαδεύει σωστά μετά την εκτέλεση φάουλ του Τοργκάν Αζάρ, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στη Ντόρτμουντ.

Χέρτα Βερολίνου-Αϊντραχτ Φρανκφούρτης 1-4

(61' Σέλκε-17' Κνάουφ, 48' Τούτα, 56' Λίντστρομ, 63' Μπόρε)

Μπόχουμ-Γκρόιτερ Φιρτ 2-1

(35' Λιτς, 71' Λοσίγια-64' αυτ. Κότσαπ)

Στουτγκάρδη-Γκλάντμπαχ 3-2

(38΄ Εντο, 51΄ Φούχριχ, 83΄ Κάλαϊτζιτς - 14΄ Πλεά, 35΄ Τουράμ)

Γκρόιτερ Φιρτ 14

Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη
Ψυχολογική τόνωση από Δημήτρη Γιαννακόπουλο
Παναθηναϊκός AKTOR: «Μάρτυρες "καταδρομικής επιχείρησης" εποχής Μπερτομέου - Δείξτε σεβασμό»
Conference League, Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: Με φιλοξενούμενους οπαδούς οι ημιτελικοί