Serie A: «Πέταξε» δύο ακόμη βαθμούς η Ίντερ! (Video+Photos)

Serie A: Στο 1-1 έμεινε η Ίντερ στην έδρα της Τορίνο και υποχώρησε 3η στο -3 απ’ την κορυφή – Στις καθυστερήσεις ισοφάρισαν οι «νερατζούρι».

Έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις η Ίντερ, αλλά και πάλι το 1-1 στο Τορίνο μόνο ικανοποιημένη δεν την αφήνει. Οι «νερατζούρι» για την 29η αγωνιστική αντιμετώπισαν την «Γκρανάτα» και δεν πήραν το αποτέλεσμα που ήθελαν, μένοντας πίσω στη «μάχη» του τίτλου.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ σχετικά νωρίς στην αναμέτρηση. Ο Μπρέμερ συγκεκριμένα, έκανε το 1-0 στο 12ο λεπτό. Σκορ που οδήγησε τις δύο ομάδες μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Η Ίντερ πίεσε, βγήκε μπροστά και προσπαθούσε με κάθε τρόπο να βρει γκολ. Η Τορίνο ήταν σωστά στημένα και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι τις καθυστερήσεις. Στο 4ο λεπτό του έξτρα χρόνου, όμως, ο Αλέξις Σάντσες έκανε το 1-1. Που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ναι μεν γλίτωσε την ήττα, αλλά πλέον είναι 3η η Ίντερ με 59 βαθμούς, έχοντας απόσταση τεσσάρων πόντων απ’ την πρωτοπόρο Μίλαν. Η Τορίνο πήγε στους 35 βαθμούς και είναι 11η.